NEC wspiera londyński projekt Royal Opera House Open Up

Ściana LED, monitory wielkoformatowe i rozwiązania projekcyjne NEC podkreślają otwarte i dostępne podejście Royal Opera House w londyńskim Covent Garden

RoyalOperaHouse

Kraków, 27 września 2018r. - NEC Display Solutions poinformował o partnerstwie z Royal Opera House (ROH) w Londynie. W ramach projektu Open Up, promującego większą otwartość i dostępność sztuki dla każdego odbiorcy, NEC dostarcza rozwiązania bazujące na monitorach i projektorach na główną scenę artystyczną w Covent Garden, w stolicy Wielkiej Brytanii.

Inicjatywa Open Up ma swoje źródło w przekonaniu, że jak najszersza publiczność powinna mieć możliwość kontaktu ze sztuką w postaci spektakli operowych i baletu. Nowe technologie przekazu wizualnego w połączeniu z dużymi zmianami architektonicznymi uatrakcyjnią wizyty gości odwiedzających Royal Opera House. Oficjalne otwarcie przeprojektowanego budynku ROH odbyło się 19 września br. Wśród najważniejszych usprawnień znajdują się: nowe wejścia, powiększone foyer i tarasy, nowa kawiarnia, bar i restauracja, a także bogaty program imprez biletowanych i darmowych oraz aktywności i festiwali dla osób w każdym wieku. Bazujące na produktach NEC innowacyjne rozwiązania wizualne przy wejściach, we frontowej strefie ROH oraz w całym budynku zostały zainstalowane przez Intevi, kluczowego partnera i dostawcę rozwiązań, zaangażowanego w projekt.

Poprzez inicjatywę Open Up ROH chce wnieść swój wkład w popularyzację nowoczesnej, europejskiej kultury. Nowy budynek i jego wnętrza reprezentują główne wartości ROH: doskonałość, sztukę teatralną i ciekawość. Głównym celem jest przyciągnięcie nowych gości i oferowanie oryginalnych występów eksperymentalnych, jako dodatek do bardziej klasycznego repertuaru. Wśród rozwiązań NEC znajduje się zakrzywiony pod kątem 90 stopni ekran LED o powierzchni 28,5m2 w przebudowanej strefie wejściowej, która otwiera się na Covent Garden, przyciągając uwagę milionów osób odwiedzających tę charakterystyczną część centralnego Londynu. W strefie handlowej Royal Opera House znajduje się wielkoformatowy 84-calowy monitor. Ponadto w holu, w pobliżu kawiarni zainstalowano cztery projektory NEC, połączone jako część dużego, ultraszerokiego rozwiązania projekcyjnego, stworzonego z wykorzystaniem funkcji edge-blending. Przestrzeń w odnowionej kawiarni i przy szatniach zapełniono kolejnymi: 40-, 65- i 84-calowymi monitorami wielkoformatowymi, podobnie jak w otwartej przestrzeni baletowej.

Czujemy się zaszczyceni mogąc wspierać tę szacowną instytucję naszą technologią wyświetlania obrazu. Cyfrowe rozwiązania NEC do wizualizacji są dopełnieniem całkowicie nowego podejścia Royal Opera House do potrzeb odbiorcy, łącząc tradycyjne i innowacyjne techniki kulturowe ze skutecznym odwołaniem się do zmysłów gości odwiedzających operę.” – mówi Bernd Eberhardt, prezes i CEO w NEC Display Solutions Europe.

Monitory wielkoformatowe, ekrany LED oraz systemy projekcyjne NEC ożywią odnowione przestrzenie publiczne opery w nowy i angażujący sposób. Specjalnie zaprojektowany cyfrowy wyświetlacz przy wejściu na Covent Garden Piazza będzie pełnił rolę zaproszenia do naszych nowych przestrzeni. Chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło doświadczyć prezentowanych przez nas form sztuki i poczuć smak niezwykłej kreatywności, a technologia NEC pomoże nam w promowaniu dostępności dla wszystkich, otwierając kulturę dla każdego” – dodaje Alex Beard, Chief Executive w Royal Opera House.

Więcej informacji o portfolio rozwiązań NEC można znaleźć na stronie NEC Display Solutions: https://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/home.xhtml

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2018 NEC Corporation.