NEC wprowadza nową gamę rozwiązań Digital Signage dla handlu detalicznego

Nowa seria monitorów UHD, gotowy do użycia odtwarzacz multimedialny dla Raspberry Pi, panele Direct View LED i projektory dpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na systemy DS w handlu

DigitalSignageSolutions

Kraków, 31 stycznia 2019r. - NEC Display Solutions wprowadza na rynek szereg nowych rozwiązań Digital Signage, które zaspokoją rosnące zapotrzebowanie ze strony sektora Retail. Wśród nowości znajdują się m.in.: nowa seria monitorów wielkoformatowych o rozdzielczości UHD, panele LED Direct View, projektory do Digital Signage oraz nowy odtwarzacz mediów dla Raspberry Pi.

Analitycy branżowi Futuresource Consulting prognozują, że rynek monitorów LCD i wyświetlaczy LED w regionie EMEA do roku 2020 będzie wart około 2,82 miliarda euro, z czego ponad połowa przypadnie na sektor handlu detalicznego. Wynika to z faktu, że sklepy są coraz bardziej zainteresowane korzyściami płynącymi z wyświetlania na terenie placówki materiałów reklamowych i rozrywkowych, informacji produktowych, programów lojalnościowych i innych treści cyfrowych wspierających sprzedaż.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, NEC opracował nową serię wielkoformatowych monitorów UHD, które dzięki wysokiej szczegółowości i ogromnym ekranom umożliwiają komfortowe oglądanie obrazu zarówno z bliska, jak i z daleka. Nowe monitory wielkoformatowe z serii V i P oferują szereg opcji, w tym integrację z panelem dotykowym w technologii PCAP w rozmiarach 55 "i 65", szyby ochronne (wszystkie modele) oraz szkło lustrzane, które tworzy wyjątkowe połączenie lustra w przymierzalni i cyfrowego ekranu (dostępne w serii monitorów wielkoformatowych P).

Wśród produktów, które z powodzeniem może wykorzystywać sektor handlu detalicznego są bezobsługowe projektory NEC z serii PX. Są one przystosowane do pracy w trybie 24/7 oferując jasność pomiędzy 8000 - 10000 ANSI lumenów, a dodatkowo umożliwiając zintegrowane odtwarzanie multimediów poprzez gniazdo OPS, co pozwala sprzedawcom na zwiększenie możliwości obliczeniowych bez konieczności stosowania zewnętrznego okablowania i zasilania źródła mediów. W rezultacie detaliści mogą wyświetlać atrakcyjne treści przy niskich kosztach i minimalnej konserwacji.

NEC zapowiedział także niezależne moduły Direct View LED (dvLED) do wizualizacji wielkopowierzchniowych - idealne dla takich zastosowań, jak wielkoformatowe cyfrowe billboardy zewnętrzne. Na ISE 2019 firma zaprezentuje ekrany dvLED o przekątnej 137” i 165", które są tak skonfigurowane, aby umożliwić szybką i łatwą instalację oraz funkcjonowanie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na nowe, innowacyjne treści dla handlu, NEC stworzył odtwarzacz multimedialny, który łączy w sobie przyjazne dla portfela odtwarzanie multimediów z mini komputera Raspberry Pi z mocnym, gotowym do pracy od zaraz rozwiązaniem do odtwarzania multimediów na pojedynczych ekranach i w niewielkich sieciach. Nowy odtwarzacz multimedialny, który zostanie zaprezentowany na ISE 2019 jest prosty i intuicyjny w użytkowaniu, umożliwiając sprzedawcom tworzenie i planowanie własnych list odtwarzania we wszystkich formatach multimedialnych. Otwarte i modułowe podejście pozwala użytkownikom na wymianę modułu komputerowego w dowolnym momencie, co stanowi istotną przewagę nad wbudowanymi odtwarzaczami.

Tradycyjny handel detaliczny przeciwstawia się sklepom internetowym, zapewniając klientom unikalne doznania, a Digital Signage staje się jednym z najistotniejszych czynników różnicujących w branży”- powiedział Thomas Walter, Manager of Strategic Product Marketing w NEC Display Solutions Europe.

Monitory wielkoformatowe są obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem do Digital Signage, ponieważ zapewniają niezawodną jasność, szeroki wybór rozmiarów, wysoki poziom szczegółów przy oglądaniu z bliskiej odległości, a także interaktywność i możliwości dotykowe”- kontynuował Walter. „Nie wszystkie technologie są jednakowe i ważne jest, aby wybrać rozwiązanie, które będzie najlepiej dopasowane do konkretnego zastosowania. NEC dokłada wszelkich starań, aby oferować jak najwięcej urządzeń wysokiej jakości dla różnych potrzeb, a interoperacyjność jest kluczowym elementem wszystkich naszych projektów. Uważamy, że sprzedawcy detaliczni nie powinni przejmować się kwestiami związanymi z konserwacją sprzętu i jego przyszłą użytecznością, ale powinni skupić swoje wysiłki na tworzeniu wyjątkowego doświadczenia konsumenckiego, aby przyciągnąć klientów i wzmocnić ich zaangażowanie.

Nowe monitory UHD będą dostępne od lutego (65") i marca br. (55"), natomiast odtwarzacz multimedialny będzie dostępny od września 2019 roku. Projektory z serii PX są już dostępne w różnych wersjach jasności i rozdzielczości.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel.: 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl

O NEC Display Solutions Europe

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.com

Dołącz do nas na Facebooku, YouTube, Twitterze, LinkedIn i Google+

O NEC Corporation

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowaną technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.nec.com

W oparciu o średniookresowy plan zarządzania na rok 2015, Grupa NEC na całym świecie zapewnia „Rozwiązania dla społeczeństwa”, promując bezpieczeństwo, efektywność i równość społeczną. Pod hasłem „Orchestrating a brighter world” NEC dąży do rozwiązania szeregu trudnych kwestii i stworzenia nowej społecznej wartości dla zmieniającego się świata jutra.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.nec.com/en/global/about/solutionsforsociety/message.html

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2018 NEC Corporation.